Opublikowano

Własnoręcznie zrobiony Różaniec – jak zrobić różaniec?

Ostatnim czasem bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przedmioty wykonane ręcznie wyjątkowe i niepowtarzalne. Podobnie jest jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju dewocjonalia a zwłaszcza spersonalizowane różańce jako prezent. Oczywiście różańce można kupić w każdym sklepach z dewocjonaliami już za kilkanaście złotych, ale taki osobiście zaprojektowany z pięknie dobranymi elementami oraz wykonany ze specjalną intencją będzie bez porównania lepszą pamiątką.

Aby wykonać swój własny różaniec wcale wiele nie potrzeba. Wszystkie potrzebne materiały można kupić w sklepie z koraliki do biżuterii, wystarczy tylko mieć zamysł jak chcielibysmy aby nasz różaniec wyglądał i zakupić potrzebne materiały. Ja osobiście robie zakupy online, zanim coś kupię, przeszperam cały internet. Zajmuje to sporo czasu bo jest tego bardzo dużo ale efekt końcowy rekompensuje poświęcony czas. Szukam wyjątkowych, niepowtarzalnych, najlepszej jakości produktów.

Z czego można zrobić różaniec ?
Do wykonania własnego różańca możemy wykorzystać sznurek, drut miedziany posrebrzany, koraliki, kamienie. Możemy również wykorzystać koraliki ze zniszczonych starych różańców i dać im drugie życie. Do wykonania różańca oprócz wymienionych wyżej materiałów niezbędna będzie nam również jedynie umiejętność starannego wykonania a przede wszystkim cierpliwość. Narzędzia które przydadzą nam się podczas pracy to szczypce okrągłe zbieżne, szczypce płaskie, szczypce tnące boczne.

Jak wykonać własnoręcznie różaniec ?
W internecie znajdziemy wiele poradników jak zrobić różaniec. Można też skorzystać z różnych internetowych kursów pokazujących jak robić bransoletki. Wystarczy mała modyfikacja, tak aby było 10 koralików i mamy różaniec na nadgarstek. Bardzo wiele pomagają filmiki instruktażowe, które najdziemy na www.youtube.com

Ręcznie zrobiony różaniec to idealny pomysł na prezent. Obdarowana osoba doceni to, że rękodzieło to nie tylko oryginalny wygląd i design, lecz także jakość. To, co wytworzą ręce, jest zdecydowanie lepsze, trwalsze, bardziej efektowne i stabilne jakościowo niż to, co wytworzy maszyna czy tak zwany chińczyk.